HAKKIMDA

UZMAN DİYETİSYEN KÜBRA BAL

Üniversite tercihlerime severek ve merakla yazdığım Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nü 2009 yılında Başkent Üniversitesi’nde başarı ile tamamladım.

Eğitimim esnasında Başkent Üniversitesi Ankara Hastanelerinde, Ankara Özel Mesa Hastanesinde, Gazi Üniversitesi Hastanesinde ve Yıldız Catering’de beslenme ile ilgili birçok alanda ( obezite, yetişkin beslenmesi, bebeklik, çocukluk ve ergenlik dönemlerinde beslenme, mutfak ve kurum diyetisyenliği, diyabet, böbrek, kalp damar hastalıklarda beslenme, gebelikte ve emzirme döneminde beslenme, enteral-parenteral beslenme,…) stajlarımı tamamladım.

Gerek eğitimim süresince gerek mezun olduktan sonra çok sayıda kongre, kurs ve seminerlere katılarak mesleğimle ilgili yeni bilgiler edindim ve edinmekteyim.

2009-2013 yılları arasında Ülkü Hastanesi, Safa Hastanesi ve Medivia Hospital’da klinik, poliklinik ve mutfak diyetisyeni olarak görev yaptım. Diyetkolik.com sitesi projesinde tek kurucu diyetisyen olarak  9 ay görev aldım. 

2013 yılında kendi danışmanlık merkezimi Koşuyolu Beslenme ve Diyet Merkezi adıyla kurdum. Burada yüzlerce danışanıma sağlıklı beslenme ve zayıflama konusunda destek verdim.

2015 yılında merkezimi, Kübra BAL Beslenme ve Diyet Ofisi adıyla Akasya Acıbadem’e taşıdım. 

2019 yılında Yeditepe Üniversitesi’nde “Yerel Olmayan Gıdalara Karşı Bilgi ve Davranış İncelenmesi” ile ilgili yüksek lisans tezimle uzman diyetisyen ünvanımı aldım.

Ofisime gelemeyen kişiler için geliştirdiğim online diyet hizmetim ile dünyanın her yerine, görüntülü ve internet üzerinden online danışmanlık hizmeti veriyorum.

Dönem dönem gazete ve dergilerde yazılar yazmakta, TV ve radyo programlarına katılmaktayım. Kurs, kongre ve seminerleri takip ederek, mesleğimde kendimi güncellemekteyim. 

10 yıldır edindiğim bilgi ve tecrübelerimle, Akasya Acıbadem Kent Kule’deki ofisimde uzman diyetisyen olarak danışanlarıma yardımcı olmaktayım.

Mesleğimi ve işimi çok severek yapıyor, danışanlarıma aramda yıllar süren bağlar oluşturuyorum. Benimle bu yolculuğa çıkan çok sayıda danışanım kalıcı beslenme alışkanlıkları edinerek sağlıklarına ve ideal kilolarına kavuştular.

Çok sevdiğim Acıbadem semtinde, eşim ve 6 yaşındaki ikiz oğullarımla birlikte yaşıyorum.

Uzman Diyetisten H. Kübra Bal